Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

TECHNIK ELEKTRONIK  - INNOWACYJNY ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI

 

To z pewnością zawód przyszłości, ponieważ elektronika ma coraz większe zastosowanie we wszystkich dziedzinach życia i brakuje na rynku specjalistów z tej branży. Obecnie ten zawód znajduje się w grupie najbardziej poszukiwanych na rynku pracy  w branży elektryczno-elektronicznej.

 

 Główne dziedziny tego przyszłościowego kierunku to: elektronika, informatyka oraz elektryka, stąd pewność znalezienia ciekawej, dobrze płatnej pracy, dostosowanej do zainteresowań.       

 Ukończenie specjalizacji i uzyskanie tytułu technika gwarantuje wykształcenie dające możliwość zatrudnienia w przedsiębiorstwach komputerowych, firmach wykorzystujących i serwisujących elektroniczną aparaturę, urządzenia oraz sprzęt.

 

Technik elektronik to zawód poszukiwany na krajowych i zagranicznych rynkach pracy, dający możliwość prowadzenia między innymi własnej działalności usługowo-gospodarczej z różnych dziedzin przemysłu, począwszy od projektowania i montażu instalacji elektrycznych, teleinformatycznych, alarmowych poprzez naprawy sprzętu RTV i AGD, diagnostykę komputerową pojazdów samochodowych, naprawy sprzętu komputerowego aż do projektowania i wytwarzania urządzeń elektronicznych. Wykwalifikowana kadra techników elektroników zajmuje się konserwowaniem, instalowaniem, konstruowaniem i naprawą urządzeń elektronicznych i elektrotechnicznych. Są też odpowiedzialni za kontrolę nad pracą urządzeń i systemów elektronicznych w różnych gałęziach przemysłu.