Nasza szkoła - Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu w ubiegłym roku obchodziła setną rocznicę istnienia. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że o elektryce wiemy niemal wszystko. Oferujemy uczniom i rodzicom nie tylko szeroką ofertę edukacyjną, ale także bardzo dobrą kadrę nauczycielską. Posiadamy pracownie do zajęć laboratoryjnych, gdzie nasi uczniowie poznają i stosują wiedzę teoretyczną w praktyce.

Jako szkoła staramy się współpracować z firmami z branży elektrycznej. Chcemy kierować ofertę edukacyjną adekwatną do lokalnego rynku i potrzeb regionu. Wielu naszych absolwentów pracuje w firmach elektrycznych lub prowadzi własną działalność gospodarczą również branżową.

Taką współpracę zainicjował Pan Zbigniew Mądrzak Dyrektor Regionalny z hurtowni „Kwant”. Efektem tego było nawiązanie współpracy z dwiema firmami:

• TT Plast S.A, - jednym z wiodących producentów rur osłonowych w Polsce. Produkty firmy wykorzystywane są głównie w przemyśle elektrycznym i energetycznym.
  • Elektromet - specjalizacja zakładu dotyczy produkcji gniazd i wtyczek trójfazowych oraz gniazd i wtyczek jednofazowych, łączników krzywkowych, rozdzielnic, zestawów instalacyjnych, włączników alarmowych, termowentylatorów oraz kurtyn powietrznych

”Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,

kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi.”

Jan Paweł II

Jest nam niezmiernie miło, że rozpoczęliśmy w tym roku taką współpracę. Zgodnie z przytoczonymi słowami Wielkiego Polaka chcemy podziękować naszym partnerom branżowym. Otrzymaliśmy od nich wsparcie w postaci materiałów eksploatacyjnych, które będziemy wykorzystywać na pracowniach maszyn i urządzeń elektrycznych. Wyrazy uznania i podziękowania kierujmy również na ręce Pana Zbigniewa Mądrzaka z hurtowni Kwant, który nieustannie nas wspiera i angażuje się w pracę na rzecz naszej szkoły w postaci wyposażenia w materiały elektryczne wykorzystywane na zajęciach. Dzięki uprzejmości Pana Mądrzaka otrzymaliśmy różnorodne oprawy oświetleniowe w technologii LED, źródła światła LED, zasilacze do opraw, naświetlacze LED o różnej mocy i wiele innych materiałów. Nasi absolwenci po ukończeniu szkoły znajdują zatrudnienie w Polsce i na świecie. Chcemy inwestować w nowe pokolenia techników elektryków. W myśl słów Razem możemy więcej.

Zapraszam do galerii z zdjęciami otrzymanych materiałów.