DRODZY ABSOLWENCI!

Dobiega końca czas Waszej edukacji w szkole. Kolejny już rok ograniczenia wprowadzone ze względu na pandemię uniemożliwiają przeżywanie tego wydarzenia w gronie nauczycieli, kolegów, rodziców i gości. Nie spotkamy się w auli szkolnej, aby uroczyście się pożegnać. Jak widać życie pisze wciąż nieoczekiwane scenariusze. Niezależnie od tego, co teraz myślicie, będziecie do okresu szkoły średniej wracać myślami przez całe dorosłe życie. Niejednokrotnie z rozrzewnieniem pomyślicie – żeby tak można przeżyć jeszcze raz, żeby choć na chwilę wrócić w młodzieńczy, beztroski świat. Teraz przed Wami otwiera swoje drzwi długo oczekiwana przez Was dorosłość.

Ukończenie szkoły, pomyślnie zdany egzamin maturalny i zawodowy, ciekawe zawodowe studia – to wszystko mądrze wykorzystane, stanowić będzie bazę do osiągania sukcesów w życiu osobistym i zawodowym każdego z Was.

Życzę wysokich not na egzaminach maturalnych, do których z pewnością jesteście przygotowani i poradzicie sobie z zadaniami tak dobrze, jak radziliście sobie z przeciwnościami warunków kształcenia.

Życzę spełnienia marzeń i planów, życzę trafnego wyboru kierunku studiów wyższych, znalezienia wymarzonej pracy, odnalezienia swego miejsca w tak wymagającym i skomplikowanym świecie. Życzę, aby to co trudne przychodziło Wam z łatwością, a to co niewykonalne było dla Was jedynie drobną przeszkodą na drodze dochodzenia do sukcesów. Zdajcie te egzaminy – a potem łapcie w żagle pomyślne wiatry. Podróżujcie, śnijcie, odkrywajcie, realizujcie swoje marzenia, pasje. Dokonujcie udanych wyborów życiowych.

Pragnę podziękować Waszym nauczycielom, wychowawcom za wszystko, co Wam zaoferowali w przeciągu tych kilku lat spędzonych w szkole.

Ukłon kieruję w stronę Rodziców, którzy Was wspierali i motywowali do pracy nad sobą oraz mądrze towarzyszyli w tej nowej dla wszystkich rzeczywistości.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Ewa Bakun