Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX" pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej.

Dnia 20 kwietnia 2021r. do konkursu przystąpili uczniowie naszej szkoły: Paweł Adamowicz, Sebastian Łazorczyk, Bartłomiej Milczuk z klasy 1m, Bartłomiej Nizioł z klasy 2n oraz Eliza Do z klasy 2pg.

W tym roku, ze względu na formę zdalną konkursu, uczestnicy nie są kwalifikowani do kategorii laureatów, tak jak to miało miejsce w poprzednich edycjach konkursu, ale wszyscy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami językowymi i serdecznie gratuluję im naprawdę świetnego wyniku. Mam nadzieję, że za rok też spróbujemy swoich sił w kolejnej edycji konkursu.

szkolny koordynator konkursu
Marta Gozdek