Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu organizowała koncert charytatywny. Tym razem dochód z niego przeznaczony został na rzecz 14-letniej, chorej na autyzm Diany Czugały, wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu, u której w drugim r.ż. zdiagnozowano chorobę i rozpoczęto terapię. Od niedawna Diana poddawana jest eksperymentalnemu leczeniu komórkami macierzystymi, które pozwalają hamować rozwój choroby, ale jest to bardzo kosztowna metoda.

Samorząd Uczniowski ZSP Nr 3 przyłączył się i wspomógł ten szczytny cel organizując dobrowolną zbiórkę pieniędzy wśród uczniów i nauczycieli. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy, a za zdrowie Diany trzymamy kciuki!