Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

7 grudnia na obiektach Aqua Lublin odbyła się Wojewódzka Licealiada młodzieży szkolnej w pływaniu indywidualnym i drużynowym. Naszą szkołę reprezentowała męska sztafeta 6x 25m w składzie: Bartosz Barda, Bartłomiej Pakuła, Piotr Łyś, Patryk Kołcon, Paweł Małysz, Krzysztof Kurantowicz oraz Szymon Błądek i Filip Świderski. Najlepsi w tej konkurencji okazali się pływacy z ZS Elektronicznych w Lublinie, którzy w finale pokonali IV LO z Białej Podlaskiej i ZSO Nr 2 w Puławach. Nasza sztafeta ostatecznie zwody ukończyła na 10 miejscu. Warto również odnotować VII miejsce na 50 metrów stylem dowolnym ucznia klasy III Sa Krzysztofa Kurantowicza. Najlepiej z Zamościa zaprezentował się Marcin Skuba z ZSP Nr 4 (Budowlanka), który w stylu motylkowym wywalczył brązowy medal. Natomiast sztafeta dziewcząt z III LO z Zamościa zawody ukończyła na 11 miejscu. Wszystkim startującym gratulujemy udziału w finale wojewódzkim i zachęcamy do walki o stypendia sportowe.