Kampania ,,Pola Nadziei" jest międzynarodową i ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi cierpiących,przebywających w Hospicjach. Zapoczątkowana w 1998 roku przez organizację Marii Curie Cancer Car. Symbolem tej akcji jest kwiat żonkila- symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych. Uczniowie naszej szkoły biorą w niej udział od wielu lat. Jesienią na terenie Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych sadzą cebulki żonkili a wiosną kwestują zbierając fundusze rozdając własnoręcznie zrobione kwiaty. ,,Pola Nadziei " to nie tylko sposób na pozyskanie środków finansowych dla podopiecznych hospicjów,ale przede wszystkim budowanie w młodych ludziach postaw społecznej solidarności i wrażliwości na chorobę i cierpienie drugiego człowieka.