21 lutego 2024 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Zamościu nastąpiło podsumowanie XIV edycji Międzyszkolnego Konkursu Miesiąc Opowiadań organizowanego przez bibliotekę szkolną I LO.  Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice ZSP Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu. Nasze uczennice z klasy 2R zdobyły wyróżnienia: Zuzanna Macioszek za opowiadanie pt. „Era Haczyka” i  Wiktoria Wąsowicz  za opowiadanie pt. „Pragnienie”. Uczennice zostały docenione przede wszystkim za inwencję twórczą i talent literacki.

Jak co roku w konkursie biorą udział uczniowie szkół zamojskich. W tym roku wśród trzynastu uczestników tylko sześcioro zdobyło serca Jury, w którym zasiedli: Alicja Kamińska, Piotr Linek, Magdalena Podolak i Małgorzata Twardziszewska. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie w ciągu czterech tygodni czterech opowiadań dotyczących słów kluczowych. W tym roku były to słowa: haczyk, zazdrość, film i liczba.

Link do wydarzenia: http://1lo.com.pl/aktualnosci/Podsumowanie-konkursu-Miesiac-Opowiadan-2559