Uczniowie z klasy 5E w dniu 29.11.2023 wzięli udział w wyjątkowym projekcie ,,Akademia Deutschspace Digital". Owy projekt polegał na serii wirtualnych wykładów po niemiecku. Dowiedzieli się oni jak posługiwać się czatem GPT i przeprowadzili przykładową rozmowę o pracę po niemiecku. Wzięli również udział w quizie i innych grach ruchowych. Poza tym prowadzący przekonali ich , jak ważna jest znajomość języka niemieckiego w życiu codziennym. Organizatorzy wydarzenia, czyli Goethe Instytut w Warszawie  zapobiegali wszelkim problemom technicznym i chętnie pomagali uczestnikom w potrzebie. Całość odbywała się w różnych salach zaprojektowanych w technice 3D, które wyglądem nawiązywały do tematów poruszanych na danych wykładach. Uczniowie byli zachwyceni zajęciami online i chętnie wzięliby udział w podobnych zajęciach w przyszłości.