Fot. Michał Olejarczuk 2A, R. Oktaba

Dziś w naszej szkole obchodzimy Dzień Patrona - Armii Krajowej. Dzień, który jest hołdem dla bohaterów, którzy odważnie walczyli za naszą wolność oraz pamiątką tych, którzy poświęcili swoje życie za naszą ojczyznę. To szczególna okazja do refleksji nad naszą historią i patriotyzmem. Klasy 2M, 2P oraz 2B przygotowały wzruszający apel, podczas którego uczniowie dzielili się historiami i przemyśleniami na temat Armii Krajowej oraz jej znaczenia dla Polski. Uczestnicy apelu podkreślili, że wartość wolności, za którą walczyli nasi bohaterowie, jest nieoceniona i musi być przekazywana z pokolenia na pokolenie.
Szczególnym momentem tego dnia było ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy przyrzekli, że będą szanować i pielęgnować dziedzictwo bohaterów Armii Krajowej oraz będą gotowi do służby swojej ojczyźnie.
To niezwykłe wydarzenie, które pomaga nam docenić trud i ofiary tych, którzy walczyli o naszą wolność i suwerenność. W ten szczególny dzień czujemy dumę z naszej historii i zobowiązanie do kontynuowania wartości, za które tak dzielnie walczyli nasi bohaterowie.