Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

Tradycyjnie 21 marca zamojskie szkoły ponadpodstawowe otworzyły swoje drzwi by zaprezentować ósmoklasistom swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2023/2024. Nie inaczej było też w Elektryku, który wśród młodzieży ciągle cieszy się dużą popularnością. Świadczy o tym chociażby zeszłoroczny nabór w ilości 10 klas pierwszych. Dzień Otwarty skierowany był do ósmoklasistów ale także do ich rodziców, wychowawców i opiekunów.

W tym roku w gronie najlepiej zorganizowanych i licznych grup znalazły się szkoły podstawowe z Zawady (28 osób) z Nielisza (25 osób), z Kaczórek (17 osób) i Werbkowic (15 osób). Ogółem progi naszej szkoły przekroczyło 273 ósmoklasistów z powiatów: hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Dominowały grupy kilkuosobowe bez opiekunów. Oprócz kierunków w jakich kształci ZSP Nr 3, odwiedzający mogli zwiedzić szkołę, poznać jej strukturę. Dowiedzieć się, ilu kształci uczniów i w ilu oddziałach. Jak długa jest jej historia i ilu nauczycieli jest w niej zatrudnionych. Chwaliliśmy się też naszymi osiągnięciami dydaktycznymi i sportowymi. W relacjach oprowadzających nie zabrakło też wzmianki o losach naszych absolwentów. Oprowadzający mieli za zadanie wskazać, że absolwentem Elektryka jest Prezydent Zamościa Pan Andrzej Wnuk. Że wśród tych którzy ukończyli naszą szkołę mamy aktora po krakowskiej szkole teatralnej, mamy wojskowych po wojskowej akademii technicznej, mamy kilku księży po seminarium, nauczycieli wychowania fizycznego po AWF, mamy prezesów różnych spółek i korporacji a także właścicieli prywatnych firm w kraju i za granicą. W szeregach naszych absolwentów mamy też policjantki i policjantów, strażaków zawodowych, ratowników medycznych, pielęgniarki, lekarza i sportowców którzy rywalizują w najwyższych ligach rozgrywkowych w kraju.

Oprócz pracowni przedmiotowych i językowych zwiedzający mogli zapoznać się nie tylko z warunkami nauczania i bytowania w szkole ale mogli również zaobserwować w jakich dziedzinach mogą realizować swoje dodatkowe pasje. Swoje drzwi otworzył dla nich klub krótkofalowców, szkolny radiowęzeł, Samorząd Uczniowski, zespół wokalno instrumentalny Muza. W auli szkolnej swój repertuar zaprezentował uczeń klasy IVN o pseudonimie artystycznym Paxer. Można było też poznać inne koła zainteresowań działające na terenie szkoły.

 

Mamy nadzieję, że atuty jakie przedstawiliśmy ósmoklasistom, przyjazny klimat, możliwość ukończenia kursów zawodowych i zdobycia certyfikatów CISCO czy ECDL są szansą na rozwijanie siebie i sprawią, że niebawem powiększy się społeczność uczniowska Elektryka.

Pozdrawiamy Wszystkich ósmoklasistów, którzy odwiedzili naszą szkołę.

Relację sporządził:

Marek Banach – przewodniczący dnia otwartego.

Deklaracja dostępności

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2022. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.