W dniu 19.10.2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień Kariery Zawodowej. Była to impreza w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery organizowanego z inicjatywy Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych pod hasłem „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”.

Doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy filia w Zamościu przeprowadzili w auli szkolnej spotkanie informacyjne dla klas trzecich liceum ogólnokształcącego oraz klas trzecich i czwartych technikum. W prelekcji wzięło udział ponad 200 osób.

fot. M. Ostrowski

Uczniowie uzyskali informacje o działalności urzędów pracy oraz skutecznych metodach poszukiwania pracy i technikach rekrutacji. Młodzież została także poinformowana o aktualnej sytuacji na rynku pracy, zapoznała się z prognozą zapotrzebowania na pracowników w 2017 r. Uczniowie dowiedzieli się o deficytowych i nadwyżkowych zawodach w powiecie zamojskim i na terenie miasta Zamość. Pracownicy WUP przygotowali stoisko z materiałami reklamowymi: m.in. poradnikami „Bądź sobie szefem”, „7 dni poszukiwania pracy” oraz ulotkami na temat tworzenia CV, listu motywacyjnego.

Chętni uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w badaniach predyspozycji zawodowych. 64 uczniów wypełniło „Kwestionariusz zainteresowań zawodowych”, który miał na celu zdiagnozowanie zainteresowań osób badanych, poznanie ich mocnych i słabych stron oraz określenie potencjału zawodowego.

fot. j. Czochra

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, dały im bowiem możliwość uzyskania ważnych informacji potrzebnych w planowaniu własnej kariery zawodowej.

Jolanta Czochra, Alicja Andrzan