Uczeń klasy 4F - Rafał Gancarz zajął II miejsce w konkursie informatycznym zorganizowanym przez Akademię Zamojską.

Konkurs informatyczny odbył się w dwóch etapach. W pierwszym etapie wzięło udział 172 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Biłgoraja, Hrubieszowa, Krasnegostawu, Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa. W etapie finałowym wzięło udział 20 uczniów. Oba etapy konkursu odbyły się w formule on-line. Uczniowie w ciągu 120 minut mieli odpowiedzieć na 20 pytań (testy jednokrotnego wyboru). Większość pytań wymagała przemyślenia, pomocniczych obliczeń, napisania programu, itp. Zakres tematyczny pytań pokrywał różne obszary informatyki: algorytmikę i programowanie, bazy danych, systemy i sieci komputerowe, grafikę komputerową, arkusz kalkulacyjny – mówi dr hab. inż. Krzysztof Pancerz, prorektor ds. nauki i rozwoju Akademii Zamojskiej i kierownik Zakładu Informatyki AZ.

Finał Konkursu Informatycznego Akademii Zamojskiej odbył się 10 lutego br.

Więcej informacji na stronie Akademii Zamojskiej --->TUTAJ<---