Zespół wokalno-instrumentalny powstał we wrześniu 2019 roku z inicjatywy uczniów oraz nauczyciela muzyki.  Jest on reaktywacją i kontynuacją tradycji muzycznych szkoły. W latach 80-tych w Zespole Szkół Elektrycznych funkcjonowała orkiestra dęta pod kierownictwem p. Jana Wojnowskiego oraz młodzieżowy zespół instrumentalno-wokalny pod ,,batutą” p. Antoniego Wrotniaka. Pod koniec 2004 roku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu powstał zespół wokalno-instrumentalny ,,MOOZA”, który działał pod okiem p. Joanny Kołodziejczyk.

Obecnie opiekę nad zespołem sprawuje nauczyciel muzyki – p.  Renata Banach.

Trzon zespołu tworzą uczniowie technikum i liceum, którzy kontynuują muzyczną przygodę bawiąc się głosem i dźwiękiem instrumentów. Głównym celem spotkań zespołu jest rozwijanie zainteresowań oraz pasji muzycznych oraz prezentowanie swoich umiejętności podczas uroczystości szkolnych i pozaszkolnych, przeglądów i konkursów muzycznych.

Fotoreportaż z próby zespołu:

Dzień Patrona Szkoły 26.09.2022r.

Fot. Wiktor Żołnierczuk