Spotkanie uczniów klas maturalnych z doradcą zawodowym Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie

W dniach 12- 24 stycznia uczniowie w naszej szkole uczestniczyli w zajęciach z doradztwa zawodowego. Wirtualnym gościem w klasach absolwenckich była Pani Agnieszka Piętak-Faryna – doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Klasy technikum zapoznały się z etapami procesu rekrutacji pracowników, w szczególności: przygotowywaniem się do rozmowy kwalifikacyjnej i opracowywania dokumentów aplikacyjnych. Młodzież poznała rodzaje dokumentów aplikacyjnych, zasady ich sporządzania, najczęściej popełniane błędy w CV. Uczniowie dowiedzieli się też jak dobrze wypaść podczas rozmowy w oczach pracodawcy czy rekrutera, jakie pytania najczęściej padają podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jakie pytania może zadać osoba starająca się o zatrudnienie. Przedstawiono też zasady zachowania się podczas coraz bardziej  popularnej rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzanej w formie zdalnej.

Klasy liceum zapoznały się z oczekiwaniami pracodawców i sposobami poszukiwania pracowników, z metodami poszukiwania pracy, planowania procesu poszukiwania, a także najczęściej popełnianymi błędami. Jednym z zagadnień było też tworzenie swojego wizerunku w sieci, a przede wszystkim w mediach społecznościowych (Personel Branding), gdyż pracodawcy coraz częściej zwracają na to uwagę.

Dorośli uczniowie naszej szkoły po nawiązaniu indywidualnego kontaktu z doradcą zawodowym (tel. 84 677 66 19) mają też możliwość wykonania testów zainteresowań zawodowych, kompetencji czy preferencji zawodowych, które pozwolą określić własne preferencje, co ułatwia podjęcie decyzji odnośnie wyboru kierunku kształcenia czy zawodu.