Zamojska Rotunda była 1 września 2017 miejscem spotkań wielu osób chcących uczcić obchody 78. rocznicy napaści Niemiec na Polskę i wybuchu II wojny światowej. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Katedrze Zamojskiej o godzinie 18.00. Następnie uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi w Manifestacji Patriotycznej przeszli na teren Rotundy Zamojskiej. Tam odbył się ceremoniał wojskowy, apel poległych z salwą honorową. Nie zabrakło też wspólnej modlitwy i okolicznościowych przemówień.

Delegacja uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Armii Krajowej wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w upamiętnieniu tych ważnych chwil, a Pani Dyrektor oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty przy tablicy upamiętniającej miejsce masowych egzekucji. Dla nas wszystkich była to ważna lekcja historii.

Fot. Mirosław Ostrowski