24 września 2020 roku zostały ogłoszone wyniki konkursu „Wakacje z Historią” zorganizowanego przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość. Konkurs miał na celu połączenie wakacyjnego aktywnego odpoczynku z turystyką, a wszystko w cieniu historii, tajemnic i przygody.

Uczniowie naszej szkoły: Karol Kusiak - uczeń klasy 2M zajął I miejsce, a Julia Malec z klasy 1P miejsce III. Warto również dodać, że Julka jest aktywnie działającą harcerką, przedstawicielką ZHP w Tomaszowie Lubelskim.

Zebrali oni, opracowali i utrwalili relacje z wakacji związane z odwiedzeniem miejsc pamięci narodowej dotyczących walk o Niepodległą w okresie 1939 –1953.

Przy okazji podsumowania konkursu młodzież mogła zwiedzić Muzeum Historyczne Inspektoratu Zamojskiego AK im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.