24 lutego 2020 r. odbył się finał XII edycji ogólnopolskiego konkursu "ELEKTRON" organizowanego przez Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. W konkursie, jak co roku, udział wzięło ponad tysiąc uczniów z kilkudziesięciu szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

W ścisłym finale znalazło się 58 uczniów w tym, aż trzech uczniów naszej szkoły: Marcin Gontarz, Tomasz Mazurek (klasa 3A technikum) oraz Tomasz Proć (klasa 4A technikum). Opiekunem uczniów był nauczyciel przedmiotów zawodowych – Grzegorz Swatowski.

Test finałowy składał się z 25 zadań, na których rozwiązanie finaliści mieli 50 minut. Po zakończeniu testu przedstawiciele kół studenckich zaprezentowali działalności swoich kół, a także oprowadzili uczestników po laboratoriach wydziału. W tym czasie komisja konkursowa dokonała oceny prac, w wyniku której uczniowie naszego technikum zajęli zadowalające miejsca: Marcin Gontarz – miejsce 21, Tomasz Mazurek – miejsce 27, Tomasz Proć - miejsce 36. Gratulujemy naszym reprezentantom uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów