Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

 

W kąciku św. Walentego…

Zakochanym i tym marzącym o miłości proponujemy spędzenie miłych chwil w kąciku świętego Walentego, znajdującym się obok sali 314. Przygotowaliśmy tu dla Was pocztę walentynkową – wrzuć swoją walentynkę, a dotrze dyskretnie do adresata. Otoczeni serc czerwienią i złotymi myślami, zróbcie sobie, drodzy zakochani, zdjęcie z drugą połówką lub wyślijcie jej selfie. Może to lepszy wybór niż kupowanie plastikowych gadżetów? (Czy pomysł ekowalentynek się Wam podoba?)

Święto świętego Walentego obchodzone 14 lutego przywędrowało do nas ze Stanów Zjednoczonych i wielu osobom kojarzy się z komercjalizacją i konsumpcjonizmem. Słowianie, zgodnie z tradycją, obchodzili święto swoje miłości i płodności w czerwcu, w trakcie Nocy Kupały, nazywanej też Sobótką lub palinocką (tej nocy rozpalano wielkie ogniska). Ponieważ jednak miłości, tak jak słodyczy, nigdy nie jest za dużo, to lepiej świętować dwa razy w roku niż raz – w oczekiwaniu na noc czerwcową, pamiętajmy też o dniu św. Walentego… ale bez plastiku!

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.