Dnia 3 grudnia 2019 roku dwie uczennice, a zarazem wolontariuszki Polskiego Czerwonego Krzyża, Wiktoria Pakuła kl.2E oraz Beata Najman kl.2E, przeprowadziły warsztaty w naszej szkole na temat Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

Warsztaty składały się z części teoretycznej, jak i praktycznej. Młodzież mogła dowiedzieć się więcej o osobach z tą niepełnosprawnością, ponieważ MPD to nie choroba!

Mogli poczuć i doświadczyć tego co te osoby czują na co dzień. Rozmawiali na temat barier i tego aby wychodzić ze swojej strefy komfortu i zacząć działać, a przede wszystkim nie bać się!

„Takie tematy nie są łatwe, często emocje biorą górę, ale nie można takich tematów unikać i o nich zapominać, ponieważ każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację. Nasze podejście zaczyna się od tego co mamy w głowie, mamy tam swój mały świat, którym powinniśmy się dzielić z innymi, ponieważ nie wiemy co szykuje dla nas przyszłość”