Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie już wczoraj opublikowała wstępne wyniki matur. Tego samego dnia uczniowie odbierali w szkołach swoje świadectwa dojrzałości. Dzisiaj zostały natomiast opublikowane dane dla poszczególnych szkół.

Z zestawienia wynika, że najlepiej matura poszła w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Europejskiej, gdzie maturę zdali wszyscy. Język polski na poziomie podstawowym napisali średnio na 73 proc., matematykę na 91 proc., a język angielski na 91 proc.

Bardzo dobrze poszło też uczniom III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida (zdawalność 98 proc.). Język polski napisali na 58 proc., matematykę na 74, a angielski na 81 proc.

Świetnie spisali się również maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego (zdawalność 97 proc): j. polski – 67 proc., matematyka - 76 proc., j. angielski - 79 proc.

W drugim liceum maturę zdało 85 proc. uczniów. Ich średni wynik z obowiązkowych przedmiotów na poziomie podstawowym jest następujący: j. polski - 61 proc., matematyka - 54 proc., j. angielski - 62 proc.

Dobrze poszła również matura uczniom technikum w ZSP nr 3 (Elektryk), gdzie zdawalność to 86 proc. (na 114 uczniów). A średnie wyniki z przedmiotów obowiązkowych: j. polski - 47 proc, matematyka, 58 proc, j. angielski - 65 proc. Słabsze są wyniki w np. w ZSP nr 1 (Ekonomik) maturę zdało 69 proc. ze 132 uczniów. J. polski - 53, matematyka - 47 proc., j. angielski - 58 proc.

W technikach ZSP nr 2 zdało tylko nieco ponad połowę uczniów (52 proc.), w ZSP nr 4 - 54 proc., a w ZSP nr 5 - 45 proc.

- Wszystkie wyniki zostały dokładnie sprawdzone - podkreślał Dariusz Piontkowski, dyrektor CKE podczas czwartkowej konferencji prasowej. - Życzę maturzystom by dostali się na te kierunki i na te uczelnie, które sobie wybrali - dodał.

Egzamin zdało 80,5 proc. uczniów. 12,9 proc. może przystąpić do matury w sierpniu (osoby te nie zdały egzaminu z jednego przedmiotu obowiązkowego). 6,6 proc. abiturientów nie będzie mogło przystąpić do egzaminu w terminie poprawkowym. Osoby te mogą zdawać maturę ponownie, za rok.

  • J. polski - zdało 95 proc. uczniów
  • Matematyka - zdało 86 proc. uczniów
  • J. obcy nowożytny - zdało 90 proc. (j. angielski - 94 proc.)

Maturzyści najchętniej wybierali j. angielski. Na drugim miejscu był j. niemiecki.

Matura 2019. Wyniki w woj. lubelskim:

W woj. lubelskim maturę zdało 80 proc. uczniów (podobnie było rok temu - 79,3 proc.). Prawo do poprawki ma 13 proc. zdających (osoby te nie zdały egzaminu z jednego przedmiotu obowiązkowego).

Wyniki matury 2019 w lubelskich liceach:

  • matura zdana - 86 proc.
  • prawo do poprawki - 9 proc.

Wyniki matury 2019 w lubelskich technikach:

  • matura zdana - 68 proc.
  • prawo do poprawki - 21 proc.

Wyniki matur 2019 w całym kraju

Województwo, w którym egzamin poszedł uczniom najlepiej to:

  • małopolskie - zdało 85 proc. uczniów

Województwa, w których egzamin poszedł uczniom najgorzej to:

  • zachodniopomorskie i warmińsko-mazurskie - zdało 77 proc. uczniów

Tegoroczne matury sprawdzało około 24 tys. egzaminatorów.

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.