Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

8 maja to dzień urodzin twórcy Czerwonego Krzyża i jednego z dwóch pierwszych laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, Szwajcara Henriego Duanta. W 1948 r. dzień ten ustanowiono wspólnym świętem dla wszystkich stowarzyszeń CK. Od 1984 roku obchodzony jest jako Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

W ramach obchodów Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca odbyła się ogólnopolska zbiórka środków na rzecz seniorów. Kolejny raz na terenie Miasta Zamość ustawiony został żywy czerwony krzyż – symbol stowarzyszenia, które 8 maja obchodzi swoje święto na całym świecie. W happeningu wzięli udział wolontariusze z naszej szkoły.

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.