Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

25 marca w  Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach  odbyła się gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej – OKAWANGO. Konkurs organizowany był pod patronatem Ministerstwa Środowiska, oraz Uniwersytetu Warszawskiego.  W ścisłym gronie finalistów znalazł się uczeń naszej szkoły  Piotr Ulanicki. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych  był jedynym uczniem technikum.

 Aby zakwalifikować się do konkursu należało w czasie dwóch miesięcy wykonać pracę w formie prezentacji wybranego obszaru i jego walorów turystyczno- geologicznych.  Zbieranie materiałów miało charakter samodzielnych obserwacji  terenu i analiz map geologicznych. Swoją pracę Piotrek zatytułował:  „Projekt jednodniowej wycieczki geoturystycznej- gmina Józefów w poszukiwaniu dinozaurów, śladów życia morskiego i sił rzeki”. 

 Ciekawa, urozmaicona zdjęciami i mapami praca została doceniona przez    składające się z grona pracowników i doktorantów Wydziału Geologii UW Zespoły Eksperckie.  Na 59 zakwalifikowanych do dalszego etapu prac,  projekt Piotrka znalazł się na miejscu 28.

 25 marca odbył się drugi etap zmagań konkursowych, tym razem był to test wiedzy geologicznej.  Piotrek w  tym etapie również poradził sobie nadzwyczajnie.  Kolejnego dnia  uczestników czekało obronienie swoich prac konkursowych w formie prezentacji multimedialnej pod hasłem: „Dlaczego wybrany przeze mnie obiekt geologiczny uważam za najciekawszy”. Był to niezwykle emocjonujący moment ponieważ w komisji zasiadały osoby, których publikacje zostały wymienione w „Projekcie jednodniowej wycieczki”. Piotrek i twórczo rozwinął aspekty geologiczne swojej pracy i odpowiadał na pytania komisji.  Poziom merytoryczny projektu i wiedza geologiczna pozwoliły Piotrkowi osiągnąć status finalisty. Po dwóch dniach geologicznych zmagań zdobył 70 punktów  rekrutacyjnych co daje mu miejsce na liście przyjętych na kierunek geologia na Uniwersytecie Warszawskim.    

Serdeczne gratulacje!!!

 

 Zdjęcia dzięki uprzejmości organizatorów:  https://photos.app.goo.gl/c88JZEApGvXwwcG19

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.