Projekt społeczny "Bądź Szczęśliwy Będąc Sobą" - kolejna inicjatywa naszych uczniów.

W ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii", Wiktoria Pakuła i Patrycja Tomaszczuk, uczennice ZSP Nr 3 w Zamościu ("Elektryka") rozpoczęły projekt społeczny pod nazwą "Bądź Szczęśliwy Będąc Sobą". Głównym celem projektu jest pokazanie, że każdy jest wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju i nie musi upodabniać się i udawać kogoś innego. Zauważyły, że u większości młodzieży ale i nie tylko, pojawia się coraz częściej zjawisko niskiej samooceny i braku pewności siebie, co niesie za sobą wiele trudności w codziennym życiu. Wiktoria z Patrycją przeprowadziły badania ankietowe, w których wzięło ponad 200 uczniów z regionu, z którego wynika, że ponad 40% ma poważny problem z poczuciem własnej wartości.

fot. Wiktor Żołnierczuk

W ramach projektu "Bądź Szczęśliwy Będąc Sobą" dziewczyny zorganizowały spotkanie integracyjno-zapoznawcze, które odbyło się 7 marca tego roku w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość w Mokrem. W spotkaniu wzięli udział delegaci ze szkoły z Wólki Wieprzeckiej, Żdanowa, Mokrego i Zamościa. Spotkanie cieszyło się ogromnym powodzeniem. Kolejnym punktem projektu, który jest już w trakcie realizacji, są warsztaty w wyżej wymienionych szkołach. Projekt zostanie podsumowany pod koniec marca, a oficjalne posumowanie wszystkich projektów z kraju organizowanych w ramach "Zwolnieni z Teorii" odbędzie się 24 kwietnia 2019 roku w Warszawie. Jak na razie projekt wspierają m.in. ZSP nr3 w Zamościu "Elektryk", Młodzieżowa Rada Gminy Zamość, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość, jak również powyższe szkoły. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy i śledzenia przebiegu projektu na fanpage na Facebooku "Bądź Szczęśliwy Będąc Sobą".

Opiekunem na spotkaniu w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość w Mokrem była Pani Alicja Andrzan.