Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

III Olimpiada Statystyczna - Etap okręgowy

9 stycznia 2019 r. na Wydziale Ekonomicznym UMCS w Lublinie odbył się etap okręgowy III Olimpiady Statystycznej. W zawodach rywalizowało ze sobą kilkudziesięciu uczniów wszystkich typów szkól ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego.  

Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Jacuniak i Michał Rudy, uczniowie klasy czwartej technikum w zawodzie technik informatyk.  

Patryk Jacuniak zajął wysokie 11 miejsce w zawodach okręgowych Olimpiady Statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. 

Jest to olimpiada interdyscyplinarna wykraczająca poza podstawę programową szkoły średniej, której celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych oraz stymulowanie aktywności w zakresie kompetencji interpersonalnych młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. 

 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

Opiekunem młodzieży była pani Jolanta Czochra.

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.