Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

Dnia 15 listopada 2018 r. o godz. 13.15 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wieczornicy Dla Niepodległej. Podczas spektaklu zostały przedstawione teksty literackie ilustrujące trudną drogę do odzyskania niepodległości przez Polskę. Przywołane utwory zostały wybrane z Antologii Niepodległości polecanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Teksty należące do antologii były odczytane, przedstawione w wersji muzycznej – jak pieśni „Boże, coś Polskę” i „Hymn do miłości Ojczyzny”. Zaprezentowano także fragmenty adaptacji filmowych - „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w reżyserii Filipa Bajona i „Pana Tadeusza” Andrzeja Wajdy. Atmosfera zadumy i refleksji skłoniła uczestników do wspólnego śpiewania.

 

 fot. Wiktor Żołnierczuk 2A, Mirosław Ostrowski

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.