Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

W poniedziałek, 29 października w naszej szkole miało miejsce podsumowanie projektu „I am proud to be Polish”. Projekt był wspólną inicjatywą nauczycieli języka angielskiego z „Elektryka” i II LO w Zamościu. Zadali oni swoim uczniom pytanie: Are you proud to be Polish? (Czy jesteś dumny z tego, że jesteś Polakiem?) i poprosili o uzasadnienie odpowiedzi w języku angielskim. W kilku słowach, albo w rozbudowanej formie młodzi ludzie pisali o wydarzeniach z historii naszego państwa, swoich przodkach, bohaterach narodowych, tradycjach i kulturze, ale również o rozsławiających nasz kraj obecnie sportowcach i polskiej kuchni. Większość prac była atrakcyjna graficznie, a ich twórcy wykazali się kreatywnością stosując różnorakie techniki: od stylizowanej kaligrafii po komputerowe grafiki. Podsumowując projekt, jego uczestnicy utworzyli wspólnie wielką mapę Polski.  

fot. Wiktor Żołnierczuk, Mirosław Ostrowski  

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.