We wtorek, 2 października 2018 roku, o godz. 10.00 w sali widowiskowej Klubu Batalionowego w Zamościu młodzież naszej szkoły już drugi raz w tym roku wzięła udział w koncercie zatytułowanym „Miłość do Niepodległej”. Koncert zorganizowano w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie wykonali utwory odnoszące się do I wojny światowej oraz II wojny światowej i czasów powojennych. W repertuarze znalazły się takie utwory jak: „My pierwsza brygada”, „Modlitwa o wschodzie słońca”, „Ostania kula”, „Kolęda warszawska”, „Miasto 44”, „Żeby Polska”, „Mury”, „Niepodległa, niepokorna”.

fot. A. Sowiński

Organizatorami koncertu były Zespoły Szkół Ponadgimnazjalnych z Zamościa, Klub 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego, Centrum Kształcenia Praktycznego w Zamościu oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Zamościu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Zamość oraz Lubelski Kurator Oświaty. Zamościu.