28 września 2018 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w seansie filmu pt. „Dywizjon 303.Historia prawdziwa”. Zainteresowanie tą polską produkcją  wśród uczniów było  bardzo duże. Film jest bowiem ekranizacją popularnej  powieści Arkadego Fiedlera. Duże wrażenie robią efekty specjalne. Film zaczyna się od brawurowej walki powietrznej, którą  nieoczekiwanie podczas lotu treningowego stoczył Jan Zumbach, jeden z polskich asów powietrznych. Podniebne potyczki są naprawdę imponujące: dynamiczne, na swój sposób malownicze, a jednocześnie: przejrzyste i czytelne. Z obsady najbardziej wyróżnia się Piotr Adamczyk, który radzi sobie znakomicie nie tylko w samolotowym kokpicie, ale i w scenach gabinetowych dyplomatycznych negocjacji z brytyjskimi dowódcami. Na dodatek bardzo umiejętnie wyposaża swoją postać w swoisty przedwojenny sznyt . Odbiór filmu był bardzo dobry, o czym świadczy nienaganne zachowanie młodzieży w kinie, a taka lekcja historii ukazująca bohaterstwo polskich pilotów służących w RAF podczas II Wojny Światowej jest zawsze cenna.