Mimo, że za oknem zima, 21 marca tradycyjnie był dniem otwartym w zamojskich szkołach zawodowych. Swoje drzwi dla gimnazjalistów szeroko otworzył także zamojski Elektryk przedstawiając ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019. Dzień otwarty skierowany był głównie do uczniów klas trzecich wygaszanych gimnazjów ale także do rodziców i wychowawców, którzy zawsze mogą pomóc swoim wychowankom w wyborze konkretnego zawodu i szkoły. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli przedstawiciele 43 gimnazjów z powiatów hrubieszowskiego, krasnostawskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. To dobry wynik porównywalny do lat poprzednich. W gronie najlepiej zorganizowanych grup w tym roku dominowały gimnazja ze Skierbieszowa (40 osób), Komarowa (31 osób), Jarosławca (22 osoby), Łabuń ( 20) i Nielisza (16). Pozostali gimnazjaliści odwiedzali nas w małych grupach.

Kandydatom do klas pierwszych naszego Zespołu Szkół zaproponowaliśmy dwie klasy w ofercie IV Liceum Ogólnokształcącego o profilach: europejsko-administracyjnym z rozszerzonym programem WOS i geografii i medyczno-sportowym z elementami ratownictwa medycznego ukierunkowana na piłkę nożną i piłkę siatkową z rozszerzona biologią i wychowaniem fizycznym.

Młodzież gimnazjalna wybierająca się w roku szkolnym 2018/2019 do 4 letniego technikum w naszym zespole, będzie mogła kształcić się w następujących zawodach:

• technik elektryk
  • technik elektronik
  • technik informatyk
  • technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
  • technik energetyk
  • technik teleinformatyk

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 3 – w cyklu 3 letnim proponuje kształcenie w następujących zawodach:

• elektryk
  • elektromechanik
  • elektronik

fot. Karolina Szewczyk kl. 2s

Naszej imprezie towarzyszyły pokazy i prezentacje elektryczne, elektroniczne, chemiczne, fizyczne, matematyczne, językowe, informatyczno-komputerowe, historyczne, kulturowe, ratownictwa medycznego, biblioteczne, e-gry i zabawy dydaktyczne oraz pokazy sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja kokpitu symulatora rajdowego przygotowanego przez ucznia klasy 4E Marcina Majkowskiego.

W auli szkolnej odbyła się loteria fantowa, która jak zwykle cieszyła się dużym wzięciem ze względu na atrakcyjność nagród. Udział w niej wzięło około 350 gimnazjalistów. Loterii towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu trio (fagot, trąbka, saksofon). Szkolny radiowęzeł prezentował głośną muzykę oraz sprzęt przy pomocy którego nagłaśniane są uroczystości szkolne. W sumie nasza szkołę odwiedziło 412 gimnazjalistów.

EduTargi Zamość 2018

Grupa młodzieży z naszej szkoły przywitała pierwszy dzień wiosny bardzo pracowicie. Pod opieką pana Mirosława Ostrowskiego i pani Agaty Brykner prezentowali ofertę edukacyjną „Elektryka” na zamojskich Edutargach. Jest to cykliczna impreza organizowana z myślą o gimnazjalistach, którzy już za kilka miesięcy staną przed pytaniem: „co dalej?” i będą musieli zmierzyć się z decyzją wyboru szkoły średniej.

fot. Mirosław Ostrowski

Stoisko naszej szkoły przyciągnęło bardzo wielu gimnazjalistów. Przedstawiliśmy ofertę klas technikum: technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk, technik teleinformatyk oraz nowe profile klas technik energetyk -pod patronatem PGE i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Uczennice z klasy sportowej przygotowały wystawkę z licznymi pucharami z wygranych zawodów. Opowiadały o klasie medyczno- sportowej z elementami ratownictwa oraz o klasie europejsko- administracyjnej.

Największe zainteresowanie wzbudził motor we wnętrzu którego został wbudowany komputer. Jest to dzieło nauczyciela urządzeń techniki komputerowej pana Piotra Staniaka, który razem z grupą uczniów z klasy 2F i 2M skonstruował tak imponująco wyglądający i działający model.