W tradycji Elektryka od lat organizowany jest Dzień Otwarty, zazwyczaj 21 marca, symbolizujący pierwszy dzień wiosny oraz Dzień Wagarowicza. W tym roku również nie zabrakło tego wyjątkowego wydarzenia. Podobnie jak w poprzednich latach, dniom otwartym towarzyszyły Edu Targi w zamojskiej hali OSiR, gdzie nie zabrakło stoiska ZSP Nr3.

Elektryk od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, świadczą o tym chociażby dwa ostatnie lata naboru w których szkoła zrekrutowała po 10 klas pierwszych. Jaki przebieg będzie miała rekrutacja w nadchodzącym roku szkolnym okaże się 19 lipca, kiedy szkoły ogłoszą wyniki naboru i wywieszą listy kandydatów przyjętych do klas pierwszych.

W tym roku wśród najlepiej zorganizowanych i licznych grup znalazły się zaledwie dwie szkoły. Były to SP Nr 6 w Zamościu (20 uczniów) i SP z Komarowa (13) uczniów. Pozostali goście, ósmoklasiści odwiedzali nas w małych kilku osobowych grupach. Wśród nich znaleźli się też nasi absolwenci, którzy chcieli zarekomendować ZSP Nr 3 swoim synom czy młodszemu rodzeństwu. W tym roku odwiedziło nas mniejsza liczba kandydatów niż rok wcześniej, co może być efektem ogólnego deficytu ósmoklasistów na rynku edukacyjnym Zamościa. Dlatego każda placówka starała się jak najlepiej zaprezentować swoje atuty.

Przed rokiem naszą szkołę odwiedziło 273 kandydatów, w tym roku było ich zaledwie 171. Oprócz uczniów z zamojskich podstawówek i powiatu zamojskiego, odwiedzili nas także ósmoklasiści z odległego Ulhówka, Dołhobyczowa, Werbkowic czy Tyszowiec. Odwiedzający, oprócz poznania kierunków w jakich kształci ZSP Nr 3, mogli także zwiedzić szkołę, poznać jej strukturę i atmosferę, dowiedzieć się, ilu kształci uczniów i w ilu oddziałach a także poznać jej 100 letnią historię. Chwaliliśmy się też losami naszych absolwentów oraz bieżącymi osiągnięciami dydaktycznymi i sportowymi uczniów.

Oprócz pracowni przedmiotowych, językowych, Centrum Multimedialnego z biblioteką zwiedzający mogli zapoznać się nie tylko z warunkami nauczania i bytowania w szkole ale także zaobserwować w jakich dziedzinach mogą realizować swoje dodatkowe pasje. Swoje drzwi otworzył dla nich klub krótkofalowców, szkolny radiowęzeł, Samorząd Uczniowski, który serwował kawę, herbatę i pyszne ciasto. W auli szkolnej prezentował się zespół wokalny Muza oraz swoje muzyczne zacięcie do nagłaśniania i oświetlania sceny z odrobiną pirotechniki zaprezentował uczeń klasy II A o pseudonimie artystycznym Dj Trytytka. Robiąca wrażenie swoją wielkością aula proponowała ósmoklasistom udział w loterii fantowej, która dzięki zaangażowaniu nauczycieli w tym roku zdeponowała ponad 300 fantów. Niektóre wygrane przyniosły dzieciom wiele radości i zabawy.

Elektryk jest ciągle szkołą otwartą, Dlatego tych, którzy nie mieli możliwości odwiedzenia szkoły w trakcie Dnia Otwartego, zachęcamy do kontaktu telefonicznego z sekretariatem. Chętnie umówimy indywidualną wizytę, dostosowaną do potrzeb i preferencji zainteresowanych osób.