W poniedziałek 27 listopada w III Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Zamość za rok szkolny 2022/2023 prowadzonego od lat przez Miejski Szkolny Związek Sportowy.

Uroczystość była okazją do wręczenia podziękowań i medali w związku z jubileuszem 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego, który przypada w tym roku.

Podsumowania współzawodnictwa dokonał Pan Grzegorz Pańko Prezes Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Zamościu. Przedstawił on dokonania MSZS w minionym roku szkolnym oraz klasyfikację szkół podstawowych w kategoriach Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz szkół ponadpodstawowych w kategorii Licealiada.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu na uroczystości reprezentowali: Wicedyrektor Szkoły p. Adrian Maziarczuk, nauczyciel wychowania fizycznego p. Mieczysław Biernacki oraz uczniowie Martyna Luciak i Kacper Jakubczak. Nasi uczniowie mieli okazję do odebrania okazałego pucharu i dyplomu za zajęcie II miejsca w klasyfikacji szkół Miasta Zamość w kategorii Licealiada. Przekazane zostały także podziękowania dla nauczycieli zaangażowanych w ten sukces. Praca nauczycieli oraz uczniów przyniosła efekt w postaci bardzo dobrego wyniku sportowego w Mieście Zamość za rok szkolny 2022/2023.

Wyniki współzawodnictwa:

Licealiada Młodzieży (na sklasyfikowanych 11 Szkół Ponadpodstawowych)

• I miejsce – III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu
  • II miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu
  • III miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 w Zamościu

W klasyfikacji najlepszych szkół w województwie lubelskim w kategorii Licealiada Nasza Szkoła zajęła 17 miejsce na 92 szkoły uczestniczące w rywalizacji sportowej.