IV Liceum Ogólnokształcące i Technikum nr 3 funkcjonujące przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu przystąpiły w br. do realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica”.

#Aktywnatablica to program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Głównym celem Programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkołę zgodnie z jej zdiagnozowanymi potrzebami oraz podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii.

W ramach realizowanego Programu #Aktywnatablica otrzymane wsparcie przeznaczono na zakup następujących pomocy dydaktycznych:

- 5 projektorów multimedialnych dla IV LO oraz

- 5 projektorów multimedialnych dla Technikum nr 3.

Zakupione w ramach Programu pomoce dydaktyczne pomogą nam przy wdrożeniu digitalizacji procesu nauczania w szkole, a także pozwolą na wzbogacenie i urozmaicenie zajęć oraz przekazywanych treści. Ponadto dzięki wykorzystaniu projektorów do prezentacji zdjęć, filmów czy animacji chcemy ułatwić uczniom naszej szkoły zrozumienie pojęć i tematów abstrakcyjnych, umożliwiając naukę na konkretnych przykładach. Zależy nam, aby każda lekcja opierała się na angażującym przekazie graficznym, a edukacja była efektywna, wzbudzała zainteresowanie i skupiała uwagę, co będzie możliwe dzięki zakupionym pomocom.