Korzystając z jesiennej pogody uczniowie z klas 2F, 3F oraz 4C uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Z pomocą lokalnego przewodnika zwiedzili Stare Miasto, udało im się zobaczyć najważniejsze  miejsca, zabytki oraz znane pomniki, m. in. – na Placu Krasińskich obejrzeli Pomnik Powstania Warszawskiego, Gmach Sądu Najwyższego, byli również w  Ogrodzie Saskim oraz na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obejrzeli Grób Nieznanego Żołnierza i pomnik Mikołaja Kopernika. Przeszli ulicą Krakowskie Przedmieście, zwiedzili kościół św. Krzyża, przechodzili obok Uniwersytetu Warszawskiego i Pałacu Prezydenckiego, mijając pomnik Adama Mickiewicza i Kościół św. Anny. Na Starym Mieście szczególnie zapadł w pamięć Plac Zamkowy i Kolumna króla Zygmunta III Wazy. Po obejrzeniu Kościoła św. Marcina i Bazyliki Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela uczniowie udali się na taras widokowy tzw. Gnojną Górę, skąd zobaczyli przepiękny widok na Wisłę i prawobrzeżną część miasta. Obowiązkowo, na Starym Mieście, wszyscy zatrzymali się na chwilę przy Pomniku Warszawskiej Syrenki a następnie przeszli pod Barbakan, mury obronne, Pomnik Małego Powstańca i Pomnik Jana Kilińskiego.

Kolejnym etapem tej wycieczki była wizyta na Stadionie Narodowym. Zwiedzanie Stadionu Narodowego z przewodnikiem odbyło się trasą "Piłkarskie emocje". Uczniowie mogli obejrzeć strefę zawodniczą, szatnię reprezentacji Polski, pomieszczenia odnowy biologicznej, płytę boiska, Press Room i trybunę dolną. Następnie skorzystali z możliwości i weszli również na Punkt Widokowy Stadionu.

Ostatnim etapem był przejazd do Centrum Nauki Kopernik. W Centrum Nauki Kopernik uczniowie obejrzeli wystawy stałe: - Człowiek i środowisko - Strefa światła - Świat w ruchu - Re: generacja - Korzenie cywilizacji - Teatr Wysokich Napięć - Teatr Robotyczny - pierwszy na świecie teatr, w którym grają roboty. Aktorzy zamknięci w mechanicznych ciałach. Humanoidalni artyści mówiący dialogami z Lema lub objaśniający wielowymiarowość.

Fotorelacja z wydarzenia