W dniu 02.10.2023 w ZSP Nr 3 w Zamościu nauczycielki j. niemieckiego E.Knap i A.Banaszak zorganizowały dla uczniów klas III a, IV p , 1f i 1 k  zajęcia dotyczące ostatnich wydarzeń mających miejsce w Monachium. Zaprezentowano święto „Oktoberfest”.

W tym roku tę uroczystość świętowano w Monachium od 16 września do 3 października. Uczniowie klasy V e wykonali interesujące prezentacje dotyczące „Oktoberfest”. Tymczasem uczniowie pozostałych klas pracując w grupach rozwiązywali różne zadania. Mieli możliwość zrobienia quizu dotyczącego „Oktoberfest 2023”  korzystając z autentycznych broszur w języku niemieckim. Do dyspozycji uczniów były również autentyczne karty dań z monachijskich restauracji, na podstawie których mogli tworzyć dialogi wykorzystując słownictwo w nich zawarte. Dla uczniów przygotowano także wiele kart pracy, dzięki którym mogli poznać słownictwo typowe dla „Oktoberfest”, bawarskie stroje ludowe, czy specjały, które w Bawarii spożywa się podczas tego święta. Uczestnicy lekcji mogli także namalować swoje piernikowe serce wzorując się na zaprezentowanych autentycznych zdobionych piernikach z „Oktoberfest”. Podczas zajęć można było spróbować pierników, kiełbasek z chlebem domowym, czy kruchych ciasteczek w kształcie szarotki alpejskiej. Mamy nadzieję, że naszym uczniom takie zajęcia j. niemieckiego bardzo się spodobały.