Integracja to nie tylko słowo, ale również magiczna chwila, kiedy zbliżamy się do siebie, uczymy się współpracy i tworzymy niezapomniane wspomnienia. W naszej szkole integracja to coś więcej niż tylko pierwsze dni w nowym środowisku. To pełna przygoda i nauka, która pozwala nam lepiej poznać siebie nawzajem.

W tym roku wśród społeczności uczniowskiej mieliśmy przyjemność przywitać klasę pierwszą IP LO. Chcieliśmy, aby ich pierwsze doświadczenia wiązały się z niezapomnianą przygodą, dlatego zorganizowaliśmy dla nich wyjątkowy spływ kajakowy rzeką Wieprz. Ta urokliwa rzeka, przepływająca przez malownicze tereny naszego regionu, była doskonałym miejscem do tego celu.

Nasza przygoda rozpoczęła się wcześnie rano wyjazdem na miejsce spływu. Następnie z uśmiechem na twarzach i podekscytowaniem w sercach wyruszyliśmy w rejs, nurtem rzeki Wieprz z Obroczy do zalewu Rudka w Zwierzyńcu. Spotkanie miało być nie tylko zabawą, ale także okazją do nawiązania nowych przyjaźni i zbliżenia się jako klasa.

Jednak nasz spływ kajakowy to nie tylko piękno natury. To także okazja do nauki współpracy i rozwiązywania problemów w grupie. Każdy musiał współpracować z innymi, aby utrzymać równowagę na kajaku i pokonać różne przeszkody na rzece. To doświadczenie na pewno przyczyni się do naszego lepszego zrozumienia znaczenia teamworku.

Integracja klasy pierwszej IP LO na spływie kajakowym rzeką Wieprz była niezapomnianym doświadczeniem, które na pewno pozostawi trwałe wspomnienia. To także dowód na to, że nasza szkoła nie tylko dba o edukację, ale również o rozwijanie relacji międzyludzkich i kształtowanie wartości społecznych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, zaangażowanie i otwartość na nowe przygody. Mamy nadzieję, że ta integracja była tylko początkiem naszej wspólnej drogi i że czeka nas jeszcze wiele wspólnych przygód i sukcesów.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z naszego niezapomnianego spływu kajakowego na naszej stronie internetowej. Razem jesteśmy silniejsi, razem jesteśmy lepsi. Wszystkim uczennicom klasy pierwszej IP oraz Albertowi życzymy udanego roku szkolnego i mnóstwa niezapomnianych chwil w Elektryku. To była prawdziwa odskocznia od codziennych zmartwień i obowiązków szkolnych.

Organizator spływu i wychowawca klasy IP – Marek Banach, komandor spływu Michał Zielonka oraz pilot końcowy- Wiktor Banach.