W dniu 30 maja 2023 roku  w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie innowacyjnych projektów edukacyjnych wykorzystujących gry komputerowe.

Gry komputerowe to coraz ważniejsza dziedzina naszego życia. Stają się one pełnoprawnym wyrazem naszej kultury. Opowiadają historie, uczą i kształtują postawy. Ministerstwo Edukacji i Nauki dostrzegło możliwości związane z wykorzystaniem gier. Stworzyło inicjatywę „Gry w edukacji”. Zachęca ona do szerokiego włączania gier w proces dydaktyczny uczniów. W tym roku szkolnym zrealizowaliśmy dwie innowacje pedagogiczne wykorzystujące gry komputerowe.
Pierwszą z nich była innowacja "Lektury XXI w". Autorami innowacji są Pani Ewa Molas, Pani Ewa Szewc i Pan Radosław Oktaba. Autorzy chcieli pokazać, że gra komputowa może być wartościowym kontekstem ubogacającym lekcje szkolne.

Drugą innowacją była Liga Patriotów. To już trzecia edycja tej innowacji. Tegoroczna skupiała się na powstaniu zamojskim w związku z jego 80 rocznicą. W ramach jej uczniowie rozegrali cztery tematyczne turnieje espostortowe przypominające im o gehennie Dzieci Zamojszczyzny, ofiarach zamojskiej Rotundy, akcjach pacyfikacyjnych oraz o bohaterach walk partyzanckich. Autorem innowacji był Pan Radosław Oktaba, kontekst historyczny zapewniali nauczyciele historii, a drużyny w klasach wyłaniali wychowawcy.

Ostatnią inicjatywą esportową, w jakiej wzięli udział uczniowie był Predator Games. To największe w Europie Międzyszkolne Rozgrywki Esportowe. Każda ze szkół stworzyła własną reprezentację składającą się z 16 uczniów, która zagrała w 4 gry. Partnerem rozgrywek było min: Ministerstwo Edukacji i Nauki. Nasze drużyny z powodzeniem wzięły udział w turnieju, w szczególności drużyna Fortnite, która otarła się o wielki finał.
Naszą uroczystość zaszczycili Pan Poseł Sławomir Zawiślak, Pani Dyrektor Wydziału Oświaty Agnieszka Kowal oraz Wicedyrektor Wydziału Oświaty Pan Jerzy Michalski.