Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

Znicz dla Polaków pomordowanych na Wołyniu w 1943 roku.

Jak co roku przed 1 listopada uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Armii Krajowej wraz z nauczycielami zapalili znicze w Krypcie Wołyńskiej na Rotundzie Zamojskiej, by uczcić pamięć tych, którzy zostali pomordowani na Wołyniu. W związku z tym, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu sprawuje pieczę nad Kryptą Wołyńską, młodzież wspólnie z nauczycielami Panią Elą Knap – opiekunem Samorządu Szkolnego i Aleksandrą Skowron – nauczycielem historii zorganizowała zbiórkę zniczy. Wszyscy uczniowie przyłączyli się do tej akcji. W naszych działaniach uczestniczyła członkini Stowarzyszenia Pamięci Polaków Pomordowanych na Wołyniu, Pani Zofia Szwal. W trakcie spotkania w Krypcie Wołyńskiej Pani Zofia podzieliła się swoimi osobistymi wspomnieniami o tragicznych wydarzeniach na Wołyniu w czasie II wojny światowej. Zaangażowanie młodzieży wywołało również wzruszenie na jej twarzy, ponieważ ucieszyła się, że pamięć, także o jej tragicznych doświadczeniach, zostanie zachowana przez kolejne pokolenia.

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.