24 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 3F wyruszyli na wycieczkę do Muzeum PRL w Zamościu. Po przybyciu do Muzeum, grupa została powitana przez przewodnika, który przeprowadził ich przez wystawę poświęconą historii Polski Ludowej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć różne eksponaty, takie jak stare samochody, meble, sprzęt gospodarstwa domowego oraz plakaty i zdjęcia z czasów PRL. Podczas zwiedzania muzeum, uczniowie mieli również okazję wysłuchać ciekawych opowieści przewodnika na temat życia codziennego i kultury w czasach PRL.

Po zwiedzaniu wystawy, grupa odwiedziła sklep z pamiątkami, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Niektórzy uczniowie zdecydowali się na zakup pamiątek w postaci magnesów z czasów PRL, na których widniały różne hasła i symbole związane z tamtym okresem. Inni z kolei wybrali miękkiego pieska z kiwającą głową, który przypominał popularne zabawki z PRL-u.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki i zainteresowani historią Polski Ludowej. Była to ciekawa i pouczająca lekcja historii, która z pewnością zostanie w ich pamięci na długo.