W czwartek 24 listopada odbyła się IV edycja konkursu kulturowo-językowego “Thanksgiving Day”. Konkurs został przygotowany dla uczniów klas pierwszych.

Celem konkursu było pogłębianie wiedzy na temat tradycji Święta Dziękczynienia. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać quiz oraz napisać krótką wypowiedź   - wpis na bloga (100 – 150 słów), w której trzeba było odnieść się do czterech elementów i je rozwinąć. Zwycięzcy wykazali się wiedzą i bardzo dobrą umiejętnością pisania krótkich tekstów użytkowych. Tym razem mamy 4 osoby nagrodzone i 1 osobę wyróżnioną:

1. Michał Olejarczuk – klasa 1A
2. Julia Nowakowska – klasa 1M
3. Jakub Duda – klasa 1F   3.  Szymon Panek – klasa 1C

Wyróżnienie: Filip Bełz - klasa 1B

W ramach dnia Święta Dziękczynienia, nauczyciele języka angielskiego przeprowadzili wśród uczniów coroczną akcję pt. “What are you thankful for?” Polegała ona na uzupełnieniu przez uczniów krótkiej ankiety na temat tego, za co są wdzięczni w swoim życiu. Uczniowie udzielali odpowiedzi w języku angielskim.

Sposobem na osiągnięcie szczęścia w życiu każdego z nas jest okazywanie wdzięczności innym oraz uświadamianie sobie, za co sami możemy być wdzięczni na co dzień.

Z wypowiedzi pisemnych naszych uczniów wynika, że są wdzięczni za:

rodzinę, kolegów, nauczycieli, za sukcesy osobiste (te małe i te duże), za pokój, wspólnie spędzony czas, uśmiech innych, za szkołę oraz za przywilej którym jest edukacja.

Irena Szwajkowska, Grzegorz Jaszczak