Miło nam poinformować, że zwycięzcą XII edycji konkursu języka angielskiego „Grammar Master” został Mikołaj Pióro. Uczeń klasy III m najlepiej poradził sobie z trudnym testem sprawdzającym znajomość zasad stosowania angielskich przyimków. Drugie miejsce zajął Jakub Mielnicki (III m), zaś trzecie Kajetan Słowik (IV Ag). Gratulujemy! W konkursie wzięło udział 58 uczniów. Biegłość w angielskiej gramatyce niewątpliwie znajdzie odzwierciedlenie w osiągnięciach egzaminacyjnych. Wyniki uzyskiwane przez naszych uczniów na egzaminie maturalnym z języka angielskiego wyróżniają naszą szkołę na tle innych szkół w regionie. W ubiegłym roku szkolnym zdawalność egzaminu maturalnego z języka angielskiego w Technikum Nr 3 wyniosła 96% (Zamość – 91%, powiat zamojski – 90%, woj. lubelskie – 91%, kraj – 94%). Ponadto, język angielski jest najczęściej wybieranym przez naszych uczniów przedmiotem zdawanym na poziomie rozszerzonym.

Fot. Michał Olejarczuk kl. 1A