W imieniu Zarządu Zamojskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Elektryka oraz całej społeczności Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu, tj. uczniów i grona pedagogicznego, pragniemy serdecznie podziękować Fundacji PGE za udzielone wsparcie finansowe w formie darowizny w celu zakupu pomocy dydaktycznych, z których będą korzystać uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik elektryk, elektronik i energetyk.

Otrzymana dotacja pozwoliła na zakup tablicy Sonel DB-1, która umożliwia symulację pomiarów elektrycznych oraz uszkodzeń i nieprawidłowości w obwodach, a także prezentację pomiarów impedancji pętli zwarciowej, parametrów wyłącznika RCD, rezystancji izolacji, ciągłości połączeń ochronnych i wyrównawczych. W ramach otrzymanej darowizny zakupiliśmy również 3 falowniki 0,75kW, 2 panele HMI 7”, 2 sterowniki PCL oraz organizer i zestaw narzędzi, w postaci wkrętaków i neonowego wskaźnik napięcia, niezbędne do nabycia umiejętności praktycznych przez uczniów kształcących się w naszej szkole.

Zakupione pomoce dydaktyczne pozwolą na doposażenie 4 pracowni zawodowych w specjalistyczne pomoce dydaktyczne, a tym samym przyczynią się do podniesienie jakości nauczania przedmiotów zawodowych oraz wzrost umiejętności praktycznych u uczniów kształcących się w zawodach technik elektryk, elektronik i energetyk.

Za pomocą Fundacji PGE w dalszym ciągu możemy się rozwijać i dbać o podniesienie jakości nauczania w naszej szkole, zaś otrzymana darowizna będzie znakomitym wkładem w rozwój i edukację obecnych i następnych pokoleń uczniów zamojskiego „Elektryka”.

Fundacja PGE została powołana w 2011 r. przez PGE Polską Grupę Energetyczną. Od 10 lat, poprzez udzielanie darowizn oraz realizację projektów własnych i partnerskich, wspiera inicjatywy o charakterze społecznym, realizuje zadania z zakresu nauki i edukacji, ochrony zdrowia, kultury i dziedzictwa narodowego oraz działalności ekologicznej i ochrony środowiska.

W imieniu Zarządu Zamojskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Elektryka oraz uczniów i grona pedagogicznego ZSP Nr 3 w Zamościu składamy na ręce Zarządu Fundacji PGE oraz Rady Fundacji serdeczne podziękowania za udzielone środki.

Jesteśmy wdzięczni za okazane wsparcie, dzięki któremu byliśmy w stanie zrealizować zaplanowane cele.

Zarząd Zamojskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Elektryka