W środowisku piłkarskim budzi szacunek. Stacje telewizyjne ustawiają się w kolejce po kilka zdań komentarza do każdej wiadomości ze świata futbolu. Jego głos zna prawie każdy kibic piłki nożnej.
Na miesiąc przed Mistrzostwami Świata w piłce nożnej w Katarze księgozbiór biblioteki ZSP Nr 3 wzbogacił się o nową pozycję - "On Strejlau". Jest to książka w formie wywiadu. Rozmowę z legendarnym trenerem prowadzi Jerzy Chromik.

17 października w Książnicy Zamojskiej  odbyło się spotkanie promujące ostatnią książkę trenera Andrzeja Strejlaua i przybliżające nam jego sylwetkę. Egzemplarz książki ze specjalną dedykacją dla społeczności uczniowskiej ELEKTRYKA ufundowany został przez Radę Rodziców naszej szkoły. W spotkaniu udział wzięli zamojscy dziennikarze, trenerzy, pasjonaci piłki nożnej, nauczyciele wychowania fizycznego oraz młodzież zamojskich szkół. Naszą szkołę reprezentował Marek Banach.
Zachęcamy do lektury!