W dniu 26.09.2022 obchodziliśmy w ZSP Nr 3 w Zamościu EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH. Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego zorganizowali ten dzień w sposób wyjątkowy.

Germaniści przygotowali dla uczniów ciekawe gry i zabawy, jak łamańce językowe, krzyżówki oraz inne zadania w formie „Stationenlernen”. Uczniowie klas pierwszych, drugich , trzecich i czwartych mieli okazję rozwiązać quizy realioznawcze, dotyczące krajów niemieckojęzycznych. Poza tym była możliwość spróbowania różnych specjałów, charakterystycznych dla Niemiec i Austrii, np. Kartoffelsalat, Apfelstrudel, Spekulatius, Rührkuchen, Baisertorte. Klasa III A delektowała się wspaniałym „Schwarzwälder Kirschtorte”- ciastem, pochodzącym z południowo- zachodniego regionu Niemiec o nazwie Schwarzwald, które dla naszych uczniów ufundowała cukiernia „ Turek” z Zamościa.

„Opiskelen vieraita kiella” , „ Estoy aprendiendo lenguas extranjeras” - „ My uczymy się języków obcych” – takie hasło pojawiło się w pracach uczniów w wielu europejskich językach, wykonanych pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego. Przeprowadzono zajęcia zatytułowane "Famous quotations" prezentując słynne cytaty znanych osób w ich oryginalnej formie oraz angielskie przysłowia. W ramach obchodów EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH uczniowie klas pierwszych biorą udział w projekcie na logo koszulki dotyczącym tematyki promocji języków obcych.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w aktywny sposób przyłączyli się do organizacji obchodów EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH w naszej szkole.