Z myślą o uczniach klas ósmych 21 września zorganizowano targi edukacyjne  pod hasłem „Zawodowy strzał w 10”. Celem imprezy było zachęcenie uczniów do podjęcia nauki w szkołach zawodowych:  technikach i szkołach branżowych. Była to także promocja zawodów zgodnych z potrzebami lokalnego rynku pracy. Na targach pojawili się posłowie skupieni w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, którzy zachęcali do wyboru szkolnictwa zawodowego.

Nasza szkoła zaprezentowała ofertę edukacyjną  w klasach:  technik informatyk, technik programista, technik elektryk, technik energetyk, technik elektronik.

Stoisko „Elektryka” zwiedziło bardzo wielu uczniów ze szkół podstawowych. Największe zainteresowanie wzbudził motor we wnętrzu  którego został wbudowany komputer. Ten imponująco wyglądający i działający model powstał na zajęciach dodatkowych w ramach przedmiotu urządzenia techniki komputerowej.

Lubelska Kuratora Oświaty p. Teresa Misiuk odwiedzając nasze stoisko wyraziła  podziw i uznanie dla młodzieży z zamojskiego „Elektryka”. Pochwaliła  zaangażowanie i pasję z jaką uczniowie  przygotowali się do targów i opowiadali o wybranych kierunkach kształcenia. Obecnym nauczycielom pogratulowała i życzyła wytrwałości w tej niełatwej pracy.

Fot. R. Oktaba