Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, dnia 19 czerwca, odwiedziły nas przedszkolaki z zamojskiego „Ziarenka”. Przyszli ze swoją wychowawczynią, panią Małgosią, w ramach poznawania zawodów i miejsc pracy rodziców. Jest to grupa, która po wakacjach rozpocznie naukę w szkole podstawowej. U progu tak dużej zmiany, 6 i 7 latkowie zapoznali się z tym jak funkcjonuje i co tak naprawdę robi się w szkole ponadpodstawowej w liceum i technikum. Być może kiedyś będą kontynuować swoją edukacyjną przygodę w zamojskim Elektryku. Z pewnością atrakcji u nas w Elektrykunie zabrakło.
Wchodząc do szkoły dzieci były zaskoczone rozmiarem budynku i faktem, że nauka odbywa się na 6 poziomach. Grupa została przyjęta i oprowadzona po szkole przez Sylwestra Babiarza.
Najpierw dzieci spotkały się z Dyrekcją w gabinecie Dyrektora, gdzie uzyskały odpowiedzi na wiele ciekawych pytań oraz otrzymały prezenty związane ze szkołą.
Następnie przedszkolaki porozmawiały z paniami sekretarkami i zwiedziły skrzydło szkoły z naszym „amfiteatrem”. Następnym punktem była wizyta w sali językowej, w której odbyła się krótka prezentacja jak funkcjonuje szkoła, jakie są w Elektryku profile i jakie są symbole związane z Elektrykiem. Nie mogło się obyć bez kolorowanek, które przedstawiały naszą żarówkę z żarnikiem w kształcie zamojskiego ratusza. Po przedstawieniu symboli związanych z krajami anglojęzycznymi, dzieci nauczyły się hasła sali 304: „Don’t forget to smile today”.
Kolejnym punktem były ciekawe warsztaty w pracowni programistycznej z panem Mirosławem Madejem. Po zapoznaniu się z pracownią i jej nowym wyposażeniem dzieci przystąpiły do wykonywania własnych papierowych laptopów, które to dostały dostęp do Internetu za pomocą podpiętych sznurków. Dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje Internet, jak wygląda przesyłanie danych i jakie są zagrożenia związane z możliwością otrzymania wirusów.
Po tych warsztatach przedszkolaki posiliły się w sklepiku szkolnym pani Agnieszki, gdzie miały okazję chwilę odpocząć. Po krótkiej regeneracji ruszyliśmy do pracowni elektronicznej na spotkanie z panem Mirosławem Ostrowskim, który opowiadał o prądzie i urządzeniach elektronicznych a także pokazał kilka przyrządów używanych do mierzenia prądu.
Następne spotkanie odbyło się w sali geograficznej z panią Agatą Brykner, która przedstawiła kilka interesujących zagadnień na temat afrykańskiej fauny i flory. Po tym spotkaniu cała grupa już wie, dlaczego zebry mają ubarwienie czarno-białe. Następnie dzieci porozmawiały przez chwilę z paniami w bibliotece. Pojawiło się pytanie o ilość książek w księgozbiorze (30 tys!).
W szkole, która zdobyła pierwsze miejsce w zamojskiej licealiadzie szkół średnich w ubiegłym roku nie mogło zabraknąć aktywności fizycznej. Na zakończenie wizyty w Elektryku w sali gimnastycznej rozgrzewkę i zajęcia sportowe poprowadził pan Paweł Sowa a w sali „lustrzanej” zajęcia zorganizowała pani Renata Panas vel Kamińska. Wybrane ćwiczenia i aktywności (np.: przeciąganie liny lub tor przeszkód) przydały się by zużyć, choć część energii przedszkolaków z „Ziarenka”.
Podczas spotkań i warsztatów towarzyszył nam pan Radosław Oktaba, który zajął się obsługą multimedialną.
Dziękujemy przedszkolakom za wspólnie spędzony czas i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania w naszych progach!






















