Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

Klasa psychologiczno-społeczna

Dlaczego ten kierunek?

Człowiek, od początku istnienia świata stanowi najciekawszy przedmiot nauki i badań.  Jest wiele sposobów dotarcia do fundamentów ludzkich emocji i zachowania. Mimo to niektórzy postrzegają psychologię jako dziedzinę, która owiana jest lekką tajemnicą.

 

Jeżeli chciałbyś lub chciałabyś odkrywać tą tajemnicę, to pierwszym krokiem jest wybór klasy którą Ci proponujemy.

 

Jeżeli interesuje Cię człowiek, jego emocje, psychika i natura, potrafisz słuchać i wyciągać z tego wnioski, jesteś dobrym obserwatorem, cechuje Cię wrażliwość i życzliwość, to profil psychologiczno – społeczny jest dla Ciebie.

Zagadnienia

Profil klasy dotyka między innymi takich zagadnień jak:

 • rozwiązywanie konfliktów (negocjacje i mediacje)
 • analiza procesów podejmowania decyzji
 • rozumienie potrzeb i mechanizmów postępowania ludzi
 • sztuka efektywnego porozumiewania się itp.

Dalsze kształcenie

W tej klasie przygotujesz się na studia o kierunkach: psychologia, pedagogika, biologia, dziennikarstwo czy politologia. Również kierunki medyczne będą dla Ciebie otwarte: pielęgniarstwo, ratownictwo, fizjoterapia czy dietetyka.

 

Perspektywy zawodowe

 • agencje reklamowe
 • agencje PR
 • centra badań społecznych i marketingowych
 • organizacje pozarządowe
 • coaching
 • bankowość
 • wiele innych, w których umiejętności psychologiczno – społeczne mają podstawowe znaczenie
 • szpitale, przychodnie