Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele i Wy – najważniejsi dzisiaj – Uczniowie!!!

Za chwilę zakończy się rok szkolny 2020/2021, podczas którego uczyliśmy się i pracowaliśmy zupełnie inaczej niż dotychczas. Koronawirus znowu pokrzyżował nam plany. Pomimo niecodziennej sytuacji ten rok szkolny był okresem wytężonej pracy, czasem wielu nowych doświadczeń i przeżyć oraz sprawdzianem z samodzielności i odpowiedzialności za własny rozwój.

Drodzy Uczniowie,

Nauka poza szkołą wymagała od Was wielkiego zdyscyplinowania. Mimo braku kontaktów i doświadczeń w realnej rzeczywistości wykazaliście się samodzielnością, odpowiedzialnością oraz siłą adaptacji. Większość z Was ciężko pracowała, czego efektem są choćby świadectwa, wyniki konkursów, zawodów, w których tak chętnie braliście udział. Gratuluję wszystkich sukcesów, które osiągnęliście przy wsparciu nauczycieli podczas zdalnej nauki. Cieszę się, że rozumiecie, jak wiele zależy od wykorzystania szansy, którą daje Wam szkoła. Życzę, aby była miejscem, do którego chętnie – mam nadzieję – będziecie mogli wrócić po wakacjach.

Słowa najwyższego uznania kieruję w stronę Nauczycieli.

Szanowni Nauczyciele, dzięki Waszemu zaangażowaniu i determinacji nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Każdego dnia staraliście się rzetelnie wykonywać swoje obowiązki, profesjonalnie podchodzić do nowych wyzwań zawodowych. Troszczyliście się o skuteczność nauczania i wychowania naszej młodzieży. Za ten trud, poświęcenie i oddanie chciałabym Państwu serdecznie podziękować i życzyć wytrwałości w kolejnych latach pracy z młodzieżą.

Drodzy Rodzice,

nie sposób wyobrazić sobie współczesną szkołę bez Waszej obecności. Dziękuję za zaangażowanie i pomoc w organizacji nauki oraz stworzenie odpowiednich warunków do zdobywania wiedzy na odległość. Państwa zaangażowanie i udział w życiu szkoły były niezwykle ważne dla całej naszej społeczności. Cieszymy się, że jesteście Państwo z nami i dziękujemy za zaufanie, jakim nas Państwo darzycie. Jestem przekonana, że osiągnięcia Państwa dzieci stanowić będą powód do dumy i zadowolenia, a trud wychowawczy zaowocuje ich pomyślną przyszłością.

Wszystkim Państwu życzę udanych, miłych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Wypoczywajcie, gromadźcie siły na następny rok szkolny. Bądźcie radośni i swobodni, otwarci na świat, ale jednocześnie rozważni, przewidujący i ostrożni. Wszak wszyscy pragniemy spotkać się w nowym roku szkolnym zdrowi i szczęśliwi.

Z gratulacjami i serdecznymi pozdrowieniami,

dyrektor szkoły Ewa Bakun