Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3

im. Armii Krajowej w Zamościu

 10 maja na Rynku Wielkim w Zamościu odbyło się podsumowanie VIII edycji konkursu „Zamość the Ideal Town.” Konkurs jest adresowany do uczniów starszych klas szkół podstawowych, a organizują go nauczyciele języka angielskiego z zamojskiego „Elektryka” we współpracy z Wydziałem Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Zamość. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem  sprawuje Prezydent Miasta Zamość.

Głównym celem konkursu „Zamość the Ideal Town” jest  poszerzanie wiedzy o historii i atrakcjach turystycznych naszego miasta oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Zadanie konkursowe tegorocznej edycji polegało na stworzeniu materiału wideo/filmu/prezentacji  z napisami/hasłem w języku angielskim zachęcającymi cudzoziemców do odwiedzenia Zamościa. Do udziału w konkursie zgłosili się uczniowie ze szkół podstawowych w Zamościu, Hrubieszowie, Komarowie Osadzie, Skierbieszowie, Lubyczy Królewskiej i Gdeszynie.

Największe uznanie jury konkursowego zdobył film Waldemara Drzewickiego z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Skierbieszowie (opiekun: p. Agnieszka Górska) oraz prezentacja Julii Burdy ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu (opiekun: p. Maria Prażak). Kolejne miejsca w konkursie zajęli:

Kategoria „Film”:

II  miejsce: Katarzyna Kurantowicz, Szkoła Podstawowa nr 2 im Henryka Sienkiewicza w Zamościu(opiekun: p. A. Leńczuk),

III miejsce: Karol Maciocha, Szkoła Podstawowa nr 2 im Henryka Sienkiewicza w Zamościu (opiekun: p. M. Wołoszyn),

Wyróżnienie: Karina Wojtiuk, Szkoła Podstawowa nr 2 im Henryka Sienkiewicza w Zamościu (opiekun: p. A. Leńczuk),

Julia Muda, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Skierbieszowie (opiekun: p. A. Góra)

 

Kategoria: „Prezentacja multimedialna”:

II miejsce: Kinga Bajwoluk, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie Osadzie (opiekun: p. T. Bur)

III miejsce: Julia Kozak, Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu (opiekun: p. M. Konaszek)

Wyróżnienie: Agata Czajkowska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie (opiekun: p. M. Czulak)

Patrycja Prokop, Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Z. Pisarskiego w Gdeszynie (opiekun: p. M. Tymińska)

Autorzy najlepszych prac otrzymali atrakcyjne nagrody przekazane przez Prezydenta Miasta Zamość, Pana Andrzeja Wnuka. W uroczystym podsumowaniu konkursu wzięli udział: Dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji Urzędu Miasta, Pani Barbara Godziszewska, Zastępca Dyrektora tego wydziału, Pan Marek Gajewski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu, Pani Ewa Bakun.

Deklaracja dostępności

 

NASI PARTNERZY: 

 

 

Miasto Zamość
gazeta akademicka
bip

Copyright © 2013. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.