Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego projektu edukacyjno-dydaktycznego „Przystań w sieci”, który  powstał z inicjatywy Facebooka, NASK i UNICEF Polska.

Projekt został stworzony z myślą o uczniach i nauczycielach poszukujących odpowiedzi na pytania dotyczące odpowiedzialnego korzystania z Internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci i bezpieczeństwa online.

Projekt objęty jest honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów.

Za szybko rozwijającym się cyfrowym światem musi podążać nowoczesna edukacja dotycząca odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Cały projekt składa się z kilku różnych inicjatyw. Pierwszym krokiem jest udział nauczycieli oraz uczniów w kursach e–learningowych składających się z 6 modułów tematycznych związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem online:

1. Prywatność w sieci
  2. Cyberprzemoc
  3. Cyberzagrożenia
  4. Szkodliwe i niebezpieczne treści
  5. Cyfrowe ślady i reputacja online
  6. Fałszywe informacje

Szczegółowe celem projektu jest:

• Przekazanie wiedzy z zakresu bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu.
  • Uświadomienie młodym ludziom, na jakie zagrożenia należy być przygotowanym podczas korzystania z internetu.
  • Wyposażenie nauczycieli w wiedzę umożliwiającą reakcję w sytuacji niepożądanych zdarzeń lub zachowań młodych ludzi w sieci.
  • Kształtowanie postawy krytycznego podejścia do informacji zamieszczonych w Internecie.
  • Promowanie pozytywnych zachowań w sieci.

W projekcie udział wzięło 102 uczniów z klas pierwszych i drugich technik informatyk.

Koordynatorzy projektu edukacyjno-dydaktycznego w szkole
„Przystań w sieci”
Jolanta Czochra, Elżbieta Mazur.